Kancelaria prawna dla małego i dużego biznesu Niezależnie od tego, czy reprezentujesz start-up, rozwijający się biznes, duże przedsiębiorstwo czy jesteś osobą, która chce stawiać pierwsze kroki na rynku, nasza Kancelaria powstała po to, aby zaspokajać prawne potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw i zabezpieczać prawnie ich tworzenie

Stała obsługa prawna przedsiębiorców na terenie całej Polski

Prawo oraz metody rozwiązywania problemów prawnych dają olbrzymie możliwości. Wykorzystujemy te narzędzia, aby wzmocnić pozycję naszych klientów. Oznacza to, że Twoje umowy pomogą zrealizować Twoje cele, że otrzymasz zapłatę na czas oraz, że Twoje pomysły będą odpowiednio zabezpieczone.

Prowadzenie negocjacji i sporów sądowych

Każdy przedsiębiorca powinien mieć za swoimi plecami prawnika, któremu bezwzględnie ufa. Naszym celem, jest osiąganie celów naszych klientów, dlatego wspieramy ich w trakcie negocjacji biznesowych, zabezpieczając ich prawne aspekty.

Indywidualne rozwiązania i porady prawne

Uniwersalne rozwiązania nie są optymalne. Nie szukamy półśrodków, tylko w każdym przypadku dokładnie badamy potrzeby naszych Klientów, dobierając rozwiązania najlepiej dopasowane do ich potrzeb, z uwzględnieniem czasochłonności i kosztów. Tylko indywidualne podejście pozwala na pełne zaspokojenie potrzeb.

Zapewniamy wieloaspektową pomoc prawną, aby ułatwić i zabezpieczyć działania biznesowe naszych klientów.

 • Doradztwo w wyborze optymalnej formy działalności gospodarczej.
 • Ochrona pomysłów za pomocą znaków towarowych, praw autorskich, umów licencyjnych i działań związanych z egzekwowaniem praw.
 • Negocjowanie umów, porozumień i pośredniczenie przy ich zawieraniu (m.in. umowy sprzedaży, najmu, dzieła, o roboty budowlane, franchisingu, pośrednictwa, współpracy, leasingu, dostawy).
 • Pomagamy zwiększać skalę biznesu poprzez prowadzenie procesów fuzji i przejęć.
 • Opracowujemy umowy o pracę i umowy z niezależnymi współpracownikami.
 • Jesteśmy dla naszych klientów głównym doradcą prawnym – doradzamy i dostarczamy wskazówek dotyczących przepisów i regulacji mających wpływ na działania biznesowe naszych klientów.
 • Ochrona majątku – doradzamy w zakresie dywersyfikacji ryzyka związanego z działalnością gospodarczą pod kątem strzeżenia majątku.

Zobacz więcej

Nasza Kancelaria posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów we wszystkich rodzajach spraw związanych z biznesem. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe doradztwo prawne firmom praktycznie z każdej branży, w tym:

Budownictwo
Nowe technologie
Produkcja
Transport, logistyka, spedycja
Energia
Nieruchomości
Marketing, Media i reklama
Moda i Odzież
Bankowość i finanse
Kolej
Produkty Konsumenckie, FMCG
Handel i dystrybucja
Farmacja
Rolnictwo
Sebastian Spychalski
Wiceprezes Zarządu Nord Security sp. z o.o.

„We współpracy z Kancelarią KSLF cenimy sobie nie tylko doskonałą znajomość przepisów i rozumienie prawa przez Zespół Kancelarii, ale także zrozumienie biznesowego tła naszych przedsięwzięć. Kancelaria oferuje kompleksowe rozwiązania dla biznesu obejmujące całokształt zagadnień zarówno prawnych jak i podatkowych tak by osiągnąć maksymalną efektywność celów biznesowych. Od początku współpracy, która trwa już wiele lat możemy liczyć na kreatywność Zespołu Kancelarii, zaangażowanie i co najważniejsze wymierne efekty.”

Michał Strzelczyk
Dyrektor Zarządzający InterRoyal S.A.

„Z pełnym przekonaniem rekomendujemy współpracę z Kancelarią KSLF, wszystkim przedsiębiorcom którzy cenią sobie zaangażowanie i efektywność w obsłudze prawnej. Usługi świadczone przez KSLF mają charakter kompleksowy, uwzględniający potrzeby klienta, w tym specyfikę branży, na każdym etapie współpracy. Kancelarię cechuje nowoczesne podejście do świadczenia usług prawnych, często przy wykorzystaniu niestandardowych narzędzi i metod. Mieliśmy okazję przekonać się o doskonałym przygotowaniu merytorycznym członków zespołu, elastyczności i szybkości w działaniu.”

Mariusz Onichowski
właściciel Quar Studio

„Zespół Kancelarii KSLF doskonale zna i rozumie branżę kreatywną, w której działa nasza firma. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na przedstawianie specyfiki realizowanych przez nas projektów, a efekty prac Kancelarii nie raz przeszły nasze oczekiwania i doskonale zabezpieczyły nasze interesy. Z Kancelarią współpracujemy od dłuższego czasu i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę zarówno przy naszych nowych przedsięwzięciach jak i przy realizacji bieżących projektów.”

Maciej Kubuj
współwłaściciel Excellent Q

„Z Kancelarią współpracowaliśmy m.in. podczas renegocjacji Umowy dotyczącej działalności jednego z naszych salonów w galerii handlowej. Dzięki pomocy radcy prawnego Marcina Kapińskiego, udało nam się osiągnąć założone cele, mimo dużego stopnia skomplikowania sprawy. Oprócz wysokiego standardu świadczonych usług bardzo pozytywnie zaskoczyło nas duże rozeznanie w branży w której działamy, dzięki czemu byliśmy spokojni o właściwe zabezpieczenie naszych interesów, a współpraca odbywała się zawsze w bardzo przyjaznej, luźnej atmosferze.”

Arnold Pustkowski
pełnomocnik Actus House Deweloper

„Kancelaria zapewnia nam kompleksową obsługę bieżącej działalności, zarówno w zakresie nowych inwestycji, jak również obsługi posprzedażowej zrealizowanych już obiektów. Współpracowaliśmy już wieloma kancelariami, jednak dopiero KSLF zapewniło nam to, czego oczekiwaliśmy - celowaną pomoc prawną dopasowaną do naszych potrzeb, poczucie odpowiedzialności za powierzone sprawy i pełną dyspozycyjność.

Krzysztof Burdzicki
właściciel KrisTOR

„Jako przedsiębiorca zajmuje się realizowaniem inwestycji liniowych, jestem podwykonawcą największych firm budowlanych w Polsce. Kancelaria zapewnia mi kompleksową obsługę moich interesów, zarówno na etapie negocjacji umów, ich wykonania, jak również późniejszego dochodzenia należności z nich wynikających. Dzięki udanej współpracy i pełnym zaufaniu jakim darzę prawników z KSLF mam wreszcie poczucie, że moje interesy są należycie reprezentowane, a tym samym nie muszę martwić się o problem niezwiązane bezpośrednio z realizowanymi inwestycjami. ”

 • Marcin Kapiński

  radca prawny, partner

  Radca prawny, Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zdobywał w jednej z najbardziej renomowanych kancelarii prawnych na Pomorzu.

  Posiada praktyczne doświadczenie w biznesie (m.in. brał udział w tworzeniu od zera projektów z branży budowlanej i deweloperskiej, a także branży IT oraz sprawował nadzór nad funkcjonowaniem podmiotu zarządzającego portfelem nieruchomości) i dużą świadomość biznesową. Specjalizuje się w obsłudze prawnej bieżącego biznesu, w tym procesach negocjacyjnych oraz reprezentacji w procesach sądowych. Reprezentuje podmioty w sporach, transakcjach oraz doradza przy reorganizacji przedsiębiorstw w procesach naprawczych.

  Specjalizuje się w zakresie obsługi dużych procesów inwestycyjnych (budowy obiektów kubaturowych, liniowych), w tym świadczenia usług prawnych na rzecz podmiotów realizujących kontrakty budowlane typu FIDIC, kontrakty projektowe i umowy deweloperskie.  Doradza również w transakcjach dotyczących nieruchomości, w tym w kupnie i sprzedaży budynków biurowych, centrów handlowych.

  Doradza zarówno początkującym przedsiębiorcom jak i dużym podmiotom gospodarczym i ich organom. Nadzoruje badania stanu prawnego spółek (due diligence). Opracowuje i negocjuje w imieniu Klientów m.in. umowy inwestycyjne, umowy wspólników oraz umowy joint venture. Przeprowadza procesy restrukturyzacyjne przedsiębiorstw obejmujące połączenie, przekształcenie lub podział spółek.

  Doświadczenie:

  • Stałe doradztwo prawne dla największych w Polsce firm budowlanych, obejmujące przede wszystkim wszystkie aspekty prawne związane realizowaniem kontraktów – przygotowywanie projektów umów z podwykonawcami, w tym ogólnych warunków umów, negocjowanie i opracowywanie porozumień / aneksów oraz przygotowywanie dokumentów rozliczeniowych z podwykonawcami oraz inwestorem.
  • Stałe doradztwo prawne dla firm budowlanych (generalnych wykonawców i podwykonawców).
  • Stałe doradztwo prawne dla spółki zarządzającej infrastrukturą kolejową o wartości około 700 mln zł.
  • Stałe doradztwo prawne dla podmiotów z branży deweloperskiej.
  • Stałe doradztwo prawne dla podmiotów zajmujących się logistyką i transportem.
  • Doradztwo prawne dla jednej z największych w Polsce firm projektowych, specjalizujących się w projektowaniu dróg krajowych i autostrad.
  • Branie udziału w kompleksowym przygotowywaniu inwestycji deweloperskich – nabywaniu nieruchomości, regulowaniu stanu prawnego nieruchomości, tworzeniu umów deweloperskich oraz umów z wykonawcami i projektantami.
  • Reprezentowanie wykonawców oraz inwestorów w  procesach sądowych związanych z roszczeniami o zapłatę wielomilionowych kar umownych i odszkodowań.
  • Reprezentowanie generalnego wykonawcy w procesie o wstrzymanie wypłaty kilkudziesięciu milionów złotych z gwarancji bankowej i uzyskanie zabezpieczenia sądowego poprzez wstrzymanie wypłaty z gwarancji bankowej.
  • Branie udziału w przygotowywaniu analizy prawnej oraz kompleksowej dokumentacji dla realizacji w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego inwestycji obiektu o wartości kilkuset milionów złotych.
  • Występowanie w procesach sądowych związanych z rozliczeniami wspólników oraz partnerów biznesowych.
  • Występowanie w procesach sądowych związanych z dochodzeniem roszczeń z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji.
  • Pełnienie funkcji kuratora procesowego spółek prawa handlowego w procesach sądowych.
  • Doradztwo przy nabywaniu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych.
  • Doradztwo przy nabywaniu i zbywaniu przedsiębiorstw.
 • Kamil Śliwiński

  radca prawny, partner

  Zwolennik dywersyfikacji ryzyka gospodarczego – specjalizuje się w sprawach związanych z tworzeniem, fuzjami, przekształceniami, czy wreszcie likwidowaniem spółek prawa handlowego. Posiada wiedzę oraz doświadczenie związane z funkcjonowaniem spółek prawa handlowego z udziałem jednostek samorządu terytorialnego oraz Skarbu Państwa, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ustrojowej organów, jak również osób które zasiadają w organach tych spółek.

  Ekspert w dziedzinie prawa kolejowego – doradza zarządcom infrastruktury kolejowej, zarządcom bocznic kolejowych, jak również inwestorom realizującym projekty infrastrukturalne. Wspiera producentów wyrobów kolejowych w zakresie wprowadzania na rynek, obrotu i eksploatacji urządzeń, reprezentując ich przed Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego.

  Obecnie w największej mierze skupiony na kompleksowym przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych. Świadczy stałą obsługę prawną podmiotów w branży budowlanej w zakresie projektów infrastrukturalnych oraz kubaturowych. Inwestorzy korzystają z jego wiedzy i doświadczenia już na etapie planowania inwestycji. Zastępuje inwestorów w sporach przed organami architektoniczno-budowlanymi, jak również później w postępowaniach sądowo-administracyjnych.

  Prowadzi bieżący nadzór nad należytym wykonaniem kontraktów budowlanych,  na każdym ich etapie, aż do upływu terminów rękojmi/gwarancji, ściśle współpracując w tym zakresie z kadrą inżynierską klientów. Doradza, formułuje oraz dochodzi w imieniu klientów roszczeń związanych z obsługiwanymi kontraktami, ze szczególnym uwzględnieniem roszczeń finansowych i terminowych.

  Doświadczenie:

  • W ostatnich latach obsługa inwestycji o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
  • Bieżąca obsługa prawna podmiotu zarządzającego aktywami o wartości przekraczającej miliard złotych.
  • Reprezentacja podwykonawców na kontraktach związanych z infrastrukturalnymi projektami inwestycyjnymi realizowanymi w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
  • Obsługa prawna spółek prawa handlowego, w których zaangażowane kapitałowo są jednostki samorządu terytorialnego, w tym reprezentacja przed organami kontroli działalności tych podmiotów.
  • Wspieranie procesu tworzenia podmiotu zarządzającego środkami finansowymi pochodzącymi wkładów wniesionych do instrumentów inżynierii finansowej o wartości 0,5 mld zł.
  • Udział w procesie restrukturyzacji największego polskiego przewoźnika kolejowego, związanego z wejściem kapitałowym nowego wspólnika i objęciem udziałów za kwotę przeszło 700 mln zł.
  • Doradztwo przy działalności inwestycyjnej, nabywania i zbywania składników mienia spółek, w tym nieruchomości.

   

 • Dobrochna Sienkiewicz

  adwokat

  Członkini Pomorskiej Izby Adwokackiej.

  Specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz ochronie własności intelektualnej. Zajmuje się kompleksową obsługą prawną podmiotów z szeroko rozumianej branży IT, począwszy od doradztwa na etapie tworzenia star-upów, poprzez bieżącą obsługę korporacyjną, aż po reprezentację w procesach sądowych.

  Wspiera klientów w ochronie własności intelektualnej (w tym m.in. postępowania patentowe, rejestrowe i ochrona znaków towarowych, prawa autorskie i pokrewne), danych osobowych (tworzenie i audyty prawne wszelkiego rodzaju regulaminów, umów, obsługa płatności w związku z przepisami prawa konsumenckiego, wdrożenie RODO i ochrona prywatności, transakcje elektroniczne, zarówno B2B jak i B2C) oraz zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

  Posiada także wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu różnego typu odszkodowań.

  Z powodzeniem prowadzi postępowania sądowe karno – gospodarcze, zabezpieczając interesy swoich klientów w takich sprawach jak nadużycia finansowe, odpowiedzialność karna członków organów spółek kapitałowych, ochrona wierzycieli czy niegospodarność.

  Współpracuje z Klientami, oferując im kompleksowe rozwiązania, wymagające często odejścia od utartych schematów i łączenia doświadczeń z różnych dziedzin prawa.

 • Michał Mucha

  radca prawny

  Radca prawny, zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku

  Praktyk z naukowym doświadczeniem i zacięciem – w przeszłości wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Umiejętności dydaktyczne z powodzeniem wykorzystuje w kontaktach z Klientami, ułatwiając poruszanie się po meandrach i zawiłościach prawniczego języka.

  Stawia na indywidualne podejście do każdego z Klientów oraz sformułowanie rozwiązania adekwatnego do zapotrzebowania.

  Przez wiele lat dbał o prawne zabezpieczenie finansowych i rzeczowych interesów lidera w branży usług z zakresu leasingu, wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą pojazdów.

  Specjalizuje się w dziedzinie prawa administracyjnego, prawa lotniczego oraz działalności koncesjonowanych ze szczególnym uwzględnieniem rynku paliw ciekłych.

 • Sebastian Niekurzak

  radca prawny

  Sebastian jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Stypendysta stypendium Rektora dla najlepszych studentów WPIA UG. W roku 2017 rozpoczął aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Z założycielem kancelarii, Marcinem Kapińskim, współpracuje jednak już od 2015 roku.

  Jako pasjonat kultury brytyjskiej oraz języka angielskiego, Sebastian stanowi znaczne wsparcie dla przedsiębiorców kierujących swoje działania poza granice Polski, jak również współpracujących z podmiotami zagranicznymi na terenie RP. Doświadczenie w tym polu zdobywał podczas negocjacji ze spółkami szwajcarskimi, przy zawieraniu umów z partnerami amerykańskimi i angielskimi, a także wspierając obsługę prawną spółek z siedzibą na Cyprze.

  W codziennej pracy Sebastian działa w szeroko rozumianym polu prawa cywilnego, zajmuje się także bieżącą obsługą spółek, przygotowuje projekty umów, protokołów ze zgromadzeń wspólników jak również dokumenty związane z rejestracją, lub zmianami spółek.

  Doświadczenie:

  • reprezentowanie przed Trybunałem Arbitrażowym ad hoc spółki z sektora morskiego, w sporze prowadzonym w języku angielskim, związanym z zarzucanymi wadami w wykonanych pracach okrętowych oraz dotyczącym zapłaty zaległego wynagrodzenia o wartości ok. 500.000 EUR
 • Beata Knut - Stasiuk

  radca prawny

  Prawnik i ekonomista. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (z I lokatą), a także ekonomię (z II lokatą) oraz doktoranckie studia z ekonomii na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadziła wykłady na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz na Państwowym Uniwersytecie Ekonomii i Technologii Transportu w Kijowie.

  Obecnie aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziekana OIRP w Gdańsku dla najlepszych aplikantów radcowskich.

  Dzięki doświadczeniu i wiedzy ekonomicznej, na zagadnienia prawne dotyczące podmiotów gospodarczych patrzy także z perspektywy biznesowej. Negocjowała wiele umów z instytucjami sektora finansowego, brała udział w procesie przekształcania spółek, sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przekształceniach własnościowych spółek (M&A) oraz wprowadzania akcji spółki na rynek NewConnect.

  W pracy zawodowej prawnika Beata rozwija swoje doświadczenie w zakresie prawa cywilnego i handlowego. Nie pracowała dla renomowanych kancelarii, nie posiada wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sporów sądowych i nie pije kawy. Niemniej swoje zamiłowanie do analizy matematycznej stara się przekładać na wnikliwe i analityczne podejście do każdego problemu prawnego, cały czas ucząc się i rozwijając swoje umiejętności.

 • Karolina Sawicka

  aplikant radcowski

  Absolwentka prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zdobywała wszechstronne doświadczenie podczas praktyk w Kancelarii Notarialnej, Kancelarii Adwokackiej oraz Kancelarii Radców Prawnych.

  Ukończyła European Academy of Diplomacy na specjalizacji Polish Foreign Services. Zdobywała doświadczenie odbywając staże między innymi w Ambasadzie Australii w RP oraz podczas zajęć prowadzonych przez korpus dyplomatyczny.

  Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w Służbie Zdrowia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

  Uczestniczyła w kursach: „The Law, Medicine, and Ethics of Reproductive Technologies and Genetics” oraz „Child Protection: Children’s Rights in Theory and Practice” organizowanych przez Harvard Law School oraz w wielu konferencjach naukowych.

  Współautorka pracy naukowej, pt. „Roszczenia regresowe osoby trzeciej wobec dłużników solidarnych w sytuacji spełnienia przez tę osobę świadczenia albo skutecznego przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego wobec tej osoby na podstawie orzeczenia stwierdzającego bezskuteczność czynności prawnej” opublikowanej w czasopiśmie naukowym Progress. Journal of young researchers.

 • Jakub Pogorzelski

  aplikant radcowski

  Aplikant radcowski, zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

  Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze realizacji inwestycji dotyczących budów: budynków użyteczności publicznej, infrastruktury kolejowej realizowanych między innymi w warunkach kontraktowych FIDIC. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych. Wielokrotnie występował jako Pełnomocnik przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentował Beneficjentów w sporach z jednostkami kontrolnymi broniąc przed pomniejszeniem dofinansowania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

Zaplecze Grupy
Doświadczonych Ekspertów

Nasza Kancelaria ściśle współpracuje z doradcami finansowymi i podatkowymi, bankowcami i księgowymi aby zapewnić przydatne i praktyczne porady, które pomogą firmom zarządzać ryzykiem i maksymalizować zyski.

Zapewniamy dobrą współpracę

Oprócz zaplecza doświadczonych prawników i specjalistów, oferujemy dyspozycyjny i przyjazny zespół, który zawsze ma na uwadze potrzeby naszych klientów.

Jeśli szukasz nowoczesnych prawników którzy rozumieją biznes – jesteśmy gotowi do reprezentowania Ciebie i Twojej firmy.

Przestępstwa gospodarcze

Nasza kancelaria współpracuje także z kancelarią adwokacką Wojtyła Kokoszka Adwokaci dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom skuteczne wsparcie w sprawach karnych gospodarczych.